postheadericon Zadaszona altana z kominkiem, paleniskiem, piecem

W ogrodzie lub na działce rekreacyjnej z powodzeniem wybudować możemy solidną, całoroczną altanę z ociepleniem lub wygodny i przestronny domek letniskowy z kominkiem.

Rozwiązanie takie cieszy się obecnie ogromną popularnością i nie dziwi wcale fakt, że coraz większa liczba osób decyduje się na postawienie w przydomowym ogródku praktycznej altanki z grillem lub paleniskiem. Bez wątpienia bowiem większość z nas chętnie uczestniczy w kameralnych imprezach w gronie najbliższych na świeżym powietrzu. Aby więc zapewnić sobie komfort podczas takich rodzinnych uroczystości czy grillowania ze znajomymi warto odpowiednio zaprojektować domek działkowy lub wiatę.

Wykonane na drewnianym stelażu zadaszenie nad grillem lub stołem dla domowników powinno być dodatkowo wzmocnione i pokryte blachodachówką. Aby wyeliminować problem nadmiernej ilości dymu można przykładowo zaprojektować altanę na planie koła. Konstrukcja okaże się również bardzo tania, jeśli zdecydujemy się na zamontowanie gotowego szkieletu podtrzymywanego na pionowych belkach. W razie wietrznej lub deszczowej pogody ścianki takiej altany będzie można osłonić parawanem lub folią.

Drewniana wiata przy altanie może również sięgać do paleniska lub kominka, osłaniając miejsca przeznaczone dla gości. Pod zadaszeniem warto więc będzie ustawić meble ogrodowe, takie jak ławeczki, krzesła oraz stoły. Planując wzniesienie w ogrodzie altany z kominkiem lub zabudowanym grillem warto również pamiętać o zagospodarowaniu przestrzeni na niezbędne akcesoria i wyposażenie, na przykład naczynia czy węgiel i drewno kominkowe.

Domki rekreacyjne z piecem lub kominkiem opalanym drewnem to również doskonała propozycja dla amatorów zdrowego trybu życia. W łatwy sposób można bowiem do takiej altany dobudować profesjonalną saunę, ogrzewaną bezpośrednio z pieca. Montując w domku ogrzewanie centralne będzie można także cieszyć się aktywnym wypoczynkiem o każdej porze roku i urządzać rodzinne spotkania przy grillu nawet późną jesienią czy zimą.